Rubriky
Novinky

Sdílko Poruba bude v srpnu

Netradiční pop-up expozice, ve které se postupně představí několik desítek lokálních výrobců a obchodníků, už má nový termín. Speciálně upravené moduly přivítají návštěvníky v srpnu.

Sdílko se mělo původně konat na přelomu dubna a května u obchodního centra Duha. Veškeré plány ale nakonec změnila koronavirová pandemie. Expozice už ale má nový termín. Uskuteční se od 4. do 25. srpna na původním místě.

„Kdybychom žili v době bez koronaviru, Sdílko by se konalo právě v těchto dnech. Přestože jsme museli původní termín zrušit, rozhodli jsme se, že Ostravané letos o akci nepřijdou, a uskutečníme ji v srpnu. Malí obchodníci jsou jedni z těch, které současná krize citelně zasáhla a my jim chceme dát na Sdílku možnost přijít za svými zákazníky. Zároveň Sdílko zpestří srpnové dny všem, kteří je budou trávit ve městě,“ uvádí starostka Poruby Lucie Baránková Vilamová.

Sdílko se uskuteční už potřetí. Poprvé se konalo v roce 2016 ve středovém pásu Hlavní třídy u Floridy, podruhé v roce 2018 na Alšově náměstí. Tentokrát poprvé zamíří mimo Hlavní třídu, na sedmý stavební obvod k obchodnímu centru Duha. Ve speciálních modulech se představí více než sedmdesát vystavujících a účastníků doprovodného programu. Chybět nebude jídlo, móda nebo třeba doplňky pro domácnost.

Vedle prodejců Sdílko nabídne také interaktivní výstavu věnující se veřejnému prostoru, na které městský obvod Poruba spolupracuje s Městským ateliérem prostorového plánování a architektury. Výstava návštěvníky seznámí s plány na proměnu Poruby. Projekty budou představeny formou interaktivního průvodce, návštěvníci si budou moci vyzkoušet virtuální realitu a další moderní technologie. Na Sdílku bude také otevřena speciální kavárna s výběrovou kávou a drobným občerstvením, pro děti bude k dispozici netradiční hřiště.

Organizátorem akce je městský obvod Poruba. Na přípravě odborného programu se podílí Městský ateliér prostorového plánování a architektury (MAPPA).