O akademii

Proč Sdílko akademie?

Malí obchodníci s kamennými prodejnami jsou v současné koronavirové krizi jednou z ekonomicky nejzasaženějších skupin. Hlavní roli v tom hraje samozřejmě fakt, že obchody jsou zavřené a zákazníci v nich nemohou nakoupit. V mnoha případech se ale potvrzuje fakt, že nová doba si prostě žádá nové přístupy. Rádi bychom pomohli malým obchodníkům i v této době inovovat, naučit je, jak lépe zacílit na jejich zákazníky a pomoci jim s jejich přítomností v on-line prostoru. 

Cílem Sdílko akademie je poskytnout malým obchodníkům vzdělávací program, který je naučí, jak se přizpůsobit nové covidové době. V rámci 5 on-line webinářů se dozví tipy, jak na marketing, reklamu na Facebooku a Instagramu, zjistí, jaké jsou časté chyby při tvorbě e-shopů, jak na správný interiér prodejny a jak lze kreativně upravit výlohu jejich obchodu. Přehled všech webinářů a přednášejících najdete zde.

Celá akademie je zaměřena vyloženě prakticky. Snažili jsme se, aby přednášející měli především zkušenosti z praxe, řada z nich je také z Moravskoslezského kraje, takže znají místní specifika.

Jak dlouhé jsou webináře?

Každý webinář bude mít 90 minut. Akademie poběží co 14 dní od 18. 3. do 13. 5. 2021 (začátek webináře je vždy v 17 hodin).

Pro koho je akademie?

Pro malé obchodníky. Není důležité, jestli máte kamennou prodejnu nebo jen e-shop. Jestli jste rukodělný tvůrce nebo Vás téma jen zajímá. Rádi propojíme všechny.

Nejsem obchodník, můžu se přihlásit?

Ano, můžete se přihlásit i když jste třeba maminka na rodičovské dovolené, neziskovka nebo vás téma jen zajímá. Podmínkou je registrace skrz registrační formulář.

Kolik stojí účast?

Celá akademie je díky podpoře našich partnerů zdarma.

Jak se k webináři připojím?

V den webináře Vám pošleme link, přes který budete moci seminář sledovat. Webkameru potřebovat nebudete, otázky budete totiž moci pokládat písemně v rámci chatu.

Potřebujete poradit s konkrétním problémem?

Potřebujete se lektora na něco doptat? V rámci naší Facebookové skupiny Sdílko akademie Vám lektoři rádi poradí a poskytnou bezplatnou konzultaci.

Kdo za akcí stojí?

Iniciátorem akademie je Sdílko Poruba. Koordinátorkou akademie je pak Kamila Smutná, kterou myšlenka vzdělávacího bloku pro malé obchodníky napadla na podzim 2020. Partnery akademie jsou Velvyslanectví USA v České republice a Městský obvod Ostrava-Poruba.

Co získám?

Získáte Certifikát o absolvování, který vám předáme na společném slavnostním zakončení 27. května 2021.

V rámci Facebookové skupiny budete mít přístup ke všem odvysílaným webinářům, tak, abyste se k lekcím mohli vrátit i zpětně.

Pro prvních 40 registrovaných máme také dárek. 🙂

Připojíte se mezi komunitu porubských/ostravských malých obchodníků. Rádi propojujeme, protože věříme, že sdílení zkušeností, ale i podnikatelských radostí a starostí vás vždy posune dále.

Takhle jsme se například sešli před Sdílkem 2020.