Rubriky
Novinky

Děti na Sdílku nepřijdou zkrátka. Čeká je móda, hračky, ale i tvořivé dílničky nebo divadelní představení

A co děti, zabavím je někde na Sdílku? Jako bychom vás slyšeli. Nebojte na Sdílku toho najdou spoustu jak rodiče, tak i děti. Ale pěkně popořadě.

Móda a potřeby pro děti

V představování začněme od těch nejmenších. Kousátka, klipy na dudlík nebo třeba silikonové kojící korále představí Bižu pro prcky. Ve stejný den (20. srpna) také budete moci nakoupit české, ručně šité bio výrobky značky Toconeos (dečky, plenky nebo třeba mycí žínky). Pokud sháníte na chladnější období fusak do kočárku už nemusíte, našli jsme ho za vás. Je od značky FoFo design. Na míru si navolíte kombinaci barev a vzorů a ideální fusak máte zanedlouho doma.

FoFo design

Pro malé štramáky a parádnice šije porubská módní značka La Carota (6. – 7. srpna). Sady pro maminku a dítě zase můžete objednat u Nosotras (12. – 13. srpna). Šátky nebo čelenky pro děti přiveze další porubská značka By Lusy (20. – 21. srpna).

Hračky a design

Kdo si hraje, … však to znáte. Ručně šité hračky přiveze Jijinkův svět. Už jste slyšeli o háčkovaném ovoci anebo zelenině? Že ne? V tom případě se musíte přijít podívat hned první den Sdílka, kdy bude vystavovat teprve třináctiletá Timea Kuchařová. Ta tvoří pod značkou ART OF WOOL & BANDS a takové kiwi, pórek nebo ředkvičky jste ještě neviděli. Zaručujeme, že vám vyrazí dech.

Ředkvičky z dílny ART OF WOOL & BANDS

Workshopy a představení pro děti

A co zábava, bude nějaká? Rodiče si mohou dát kávičku z naší Sdílkové kavárny a děti mezitím zabavit u jednoho z workshopů. Z velké řady vybíráme například tvoření se Spirálou nebo Papírnictvím DUHA, které si užijete 11. srpna. Jijinkův svět, který jsme zmiňovali v souvislosti s hračkami rovněž připraví malou dílničku pro děti (17. srpna).

Centrum cirkulární módy si pro děti připravilo workshop s názvem Jak krtek ke kalhotkám přišel (19. srpna). Předposlední den Sdílka (24. sprna) dětem představí svůj oddíl Junák a budou si také moci vyrobit dřevěnou brož značky BeWooden. Poslední den Sdílka bude pro děti v 10 a 15 hodin připraveno divadélko pod taktovkou Knihovny města Ostravy. A to není vše, všechny workshopy najdete samozřejmě v našem programu.