Rubriky
Novinky

Sdílko startuje 16. srpna

Už čtvrtý ročník netradiční pop-up expozice Sdílko Poruba se uskuteční od 16. do 30. srpna na porubském Alšově náměstí. Návštěvníci se během 15 dnů mohou těšit na design, jídlo, módu, workshopy ale také na výstavu či kavárny s výbornou kávou a dobrotami.

Vystavující z Poruby

První výstavní den přitom bude věnován obchodníkům a vystavujícím přímo z Poruby. “Jsme rádi, že máme v Porubě tolik šikovných obchodníků a podnikatelů. Věřím, že porubané využijí přílěžitosti a přijdou se s nimi osobně seznámit na slavnostní zahájení, které proběhne v úterý 16. srpna od 16 hodin” uvádí starostka Poruby Lucie Baránková.

V úterý 16. srpna se představí Lékárna ve Věžičkách, tradiční lékárna s historickým interiérem, který se v lékárnách už jen tak nevidí (o historii této lékárny si můžete přečíst v nedávném článku). Na své si přijdou i rodiče malých dětí. Ti se mohou seznámit s porubskou značkou montessori hraček Vavito. “Na Sdílko jsem vždy chodila jako návštěvnice, byla jsem na všech ročnících, takže být poprvé v roli vystavujícího je pro mě čest a moc se na to těším,” dodává Veronika Pokorná, která za značkou dřevěných hraček stojí.

Jídlo

Zkrátka nepřijdou ani milovníci dobrého jídla. Pro ty bude mít nabídku bistro Snídaňuj, které sídlí v domově pro seniory Harmonie. Dobroty z tohoto bistra pak doplní káva z nově otevřené kavárny Meraki z Hlavní třídy. Kavárníci mají pro zájemce dokonce připraven netradiční workshop malování kávou. Trojici pak doplní Gaston chilli se svými chilli delikatesami. “Jsme z Poruby a na Sdílku budeme s našimi pálivými pochutinami poprvé. Jsme rádi, že návštěvníkům budeme moci nabídnout výrobky světové kvality. Před pár dny jsme totiž s naší švestkovou omáčkou získali prestižní ocenění Great Taste Awards,” doplňuje majitel Radovan Fron.

Kultura

Řadu obchodníků první den doplní také oblíbené pohybové studio Sundara z Dvorní ulice, které si připravilo taneční vystoupení. Na tanec pak naváže hudebním vystoupením kapela Katka a Jazzbanda.


Časový harmonogram zahájení 16. 8.
16:00 Slavnostní zahájení

16:15 Sundara – taneční vystoupení (orientální tanec Veronika Seidlerová – taneční škola Shahnaz)

16:30 Katka a Jazzbanda – koncert

18.00 Sundara – taneční vystoupení (tahitské tance Kamila Žáčková, tribal Barbora Žebráková, Bollywood Eva Hajdová, tanec s křídly Isis – Kateřina Zapletalová, Jitka Hejnalová, Pavlína Buglová)

Sdílko Poruba bude otevřeno od 16. do 30. srpna 2022 každý den od 10 do 18 hodin.

Foto: Sdílko Poruba