Rubriky
Novinky

Tisková zpráva: Sdílko se vrací na Alšovo náměstí

Už počtvrté se v Porubě uskuteční netradiční akce s názvem Sdílko, která zajímavým způsobem proměňuje veřejný prostor. A vrací se na místo, kde ji mohli lidé navštívit už v roce 2018. Na Alšově náměstí přivítá návštěvníky od 16. do 30. srpna. Sdílko je zajímavý projekt, který vždy na pár týdnů výrazným způsobem promění veřejný prostor.

Designové moduly společnosti KOMA vytvoří místo, kam lidé rádi chodí. Ať už na nákupy, na dobrou kávu či na jednu z výstav, které tam Poruba pořádá. Letos se vrací do lokality, kde to Sdílku v roce 2018 mimořádně slušelo. Na Alšově náměstí přivítá návštěvníky od 16. do 30. srpna.

„Alšovo náměstí je pro akci tohoto typu ideální. Poprvé budeme mít k dispozici pět kontejnerů určených pro regionální prodejce. vybírali jsme je tak, aby se představili lidé, kteří vyrábějí nebo nabízejí něco zajímavého. Myslím si, že se nám to povedlo,“ uvedla starostka Lucie Baránková Vilamová.

V průběhu čtrnácti dnů se na Sdílku představí celkem třiašedesát vystavujících z toho osmatřicet bude na akci poprvé. Lidé se mohou těšit na zajímavou módu, jídlo nebo zboží pro děti či pejskaře. V jednom z výstavních modulů bude kavárna, v níž se v průběhu Sdílka vystřídají tři provozovatelé: Meraki, Y-COFFEE a Medoo – Zámecká medárna. Chybět nebudou ani prostory, ve kterých Poruba představí zajímavosti z obvodu.

„Návštěvníci nepřijdou o tradiční výstavu s plánovanými projekty. Na informačních panelech jim představíme například připravovanou rekonstrukci Zámeckého parku, revitalizaci parků u DK Poklad nebo například řešení prostoru u Floridy. Část výstavy bude také věnována rekonstrukci Oblouku a projektům, které se v Porubě podařilo v posledních letech dokončit,“ řekla starostka.

Netradiční bienále nenabízí jen možnost se na chvíli zastavit a prohlédnout si nabídku zajímavých produktů či projektů. Zájemci se mohou zapojit taky do několika workshopů či přednášek.

„Již tradičně máme připraveno spoustu kreativních workshopů – malování na tenisky, dekorování květinových věnců nebo třeba tkaní či výrobu datlových lízátek. Poprvé máme připraveny také dva pracovní semináře pro samotné obchodníky. Ve čtvrtek 18. srpna se spolu s lektorem Honzou Panušem ze společnosti Raynet zaměříme na to, jak vylepšit prodejní schopnosti. V neděli 21. srpna s lektorkami Martinou Dvořáčkovou a Denisou Bajgarovou pronikneme do tvorby videí na sociální sítě, a to konkrétně Instagram REELS. Připravena je i řada hudebních vystoupení – od jazzu, přes folk rock až po elektronickou hudbu na páteční večery,“ uvedla jedna z organizátorek akce Kamila Smutná.

Ačkoli nakoupit si můžete přijít hned 16. srpna dopoledne, slavnostní zahájení se uskuteční až v 16 hodin. „Budeme rádi, pokud se přijdete podívat. Na místě už budou první vystavující a pro první den jsme vybrali obchodníky z Poruby. Jsme rádi, že je u nás tolik šikovných živnostníků. Věřím, že Porubané využijí příležitost a přijdou se s nimi osobně seznámit. Třeba na slavnostní zahájení, na kterém vystoupí pohybové studio Sundara a jazzová formace Katka a Jazzbanda,“ dodala starostka Lucie Baránková Vilamová.

První prodejní den se představí firmy Lékárna ve Věžičkách, montessori hračky Vavito, bistro Snídaňuj, delikatesy Gaston chilli, pohybové studio Sundara a kavárna Meraki. V minulosti se Sdílko pokaždé konalo na jiném místě. V roce 2016 u kruhového objezdu na Hlavní třídě, o dva roky později na Alšově náměstí a v roce 2020 u Duhy. Akce během let získala solidní renomé, o čemž svědčí například třetí místo v soutěži agentury CzechInvest Inspirativní region, které Sdílko získalo v loňském roce.

Více informací o Sdílku je k dispozici na www.sdilkoporuba.cz , kde je přehled vystavujících, program i různé zajímavosti.

Další podrobnosti najdou zájemci na https://www.facebook.com/sdilkoporuba .

Městský obvod děkuje partnerům:

BYSTROŇ Group a.s., KOMA MODULAR s.r.o., Marius Pedersen a.s., OVANET a.s., Ridera a.s., VYKRUT zahradní služby a.s.


Projekt Podpora Místní agendy 21 – udržitelný a komunitní život v Porubě II. – byl podpořen z rozpočtu MSK v rámci dotačního programu Podpora dobrovolných aktivit v oblasti udržitelného rozvoje a místní Agendy 21.